Депутатське звернення від 08.04.2021р. подане з метою приведення діяльності роботи постійних депутатських комісій до норм ст.3, ст.4, ч.10 ст.47 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” .

Частина 10 статті 47 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” встановлює, що висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Нажаль цього не відбувається в Дніпровській районній раді. Висновки, рекомендації та протоколи засідань постійних комісій не тільки не оприлюднюються, а навіть не надаються на депутатські звернення.

Приведення Положення про постійні комісії у відповідність до Законів України стосується зокрема усунення розбіжностей в самому положенні та дотримання норми Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Так, у Положенні віповідно до ст.4 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, встановлено, що постійні комісії будують свою роботу на основі законності, гласності, рівноправності, вільного колективного обговорення і вирішення питань, які належать до їх компетенції.

Але, в цьому ж Положенні визначено, що за рішенням комісії, прийнятим більшістю від присутніх на засіданні членів комісії, можуть проводитись закриті засідання постійної комісії. Здійснення звукозапису, відеозйомок, трансляція засідання по радіо і телебаченню проводиться за згодою головуючого на засіданні. Якщо хтось із членів постійної комісії не підтримує згоди головуючого на засіданні з цього питання, приймається рішення комісії. Про здійснення звукозапису, відеозйомок, трансляції засідання по радіо і телебаченню оголошується головуючим перед розглядом питань порядку денного засідання.

Це суперечить нармам законодавства та самого Положення щодо забезпечення законності, гласності, рівноправності, вільного колективного обговорення в роботі комісій.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Залишити відповідь